Całościowe przygotowywanie ślubu i wesela to niemało pracy. Powinno się ją zacząć przynajmniej na dwanaście miesięcy przed tym ciekawym dniem. Jeżeli zaczniemy je dużopóźniej, ryzyko, że nie uda nam się zdążyć z przygotowaniem wszystkiego, jest bardzo duże. Aby jednak doskonale przygotować dosłownie wszystko, co wiąże się z tym wyjątkowym, trzeba liczyć się z kosztami. Co będzie kosztować wyjątkowo dużo?

Zarezerwowanie sali na wesele.

To oczywiście jeden z największych kosztów. Musimy się z tym liczyć i zdecydować się na drogą salę, lub zdecydować się na tańszą, nie w każdym przypadku najlepszą.

Menu.

Koszty menu weselnego oczywiście zależą od od liczby zaproszonych gości. Im większa ilość zaproszonych gości, tym wyższy koszt. Przy ustalaniu menu na wesele, trzeba jednak sprawdzić, czy oczekiwana suma za wyżywienie jednego gościa na weselu obejmuje które mają być podane. Nierzadko za niektóre dania z menu, ciasto, czy po prostu alkohole, powinno się dopłacić osobno.

Fotograf na ślub.

Fotograf na ślub i specjalista nagrywający film, to wydawać by się mogło bardzo małe wydatki. Nic bardziej mylnego. Sam profesjonalny fotograf ślubny.

to wydatki, jakie przekraczają tysiąc pięćset złotych, w wielu sytuacjach osiągają dwa tysiące. Koszt nagrania filmu z wesela z reguły jest trochę niższy, nierzadko również będzie to suma sięgająca tysiąca złotych.

Udekorowanie sali weselnej i samochodu.

To także również małe wydatki. Z przerażeniem możemy jednak odkryć, że za te drobne rzeczy płacimy naprawdę dużo. Planując dekorację sali weselnej i samochodu, dopytajmy w firmach, które zajmą się dekoracjami, jakie będą wydatki na dekoracje.

Uroczystość weselna to niemałe koszty.

Uroczystość weselna to niemałe koszty które potrafią negatywnie zaskoczyć. Warto mieć tego świadomość. Oczywiście, w niektórych sytuacjach można nieco oszczędzić, jeśli jednak chcemy, by ślub i wesele zorganizować doskonale, bez wydania wielu tysięcy złotych nie ma takiej opcji.