Młodzi, są przekonani, że po zakończeniu edukacji robota jest na wyciągnięcie ręki, nic bardziej mylnego . Owszem zatrudnienie czeka, ale dla doświadczonych w w danej specjalizacji lub dla niedoświadczonych za niewygórowaną płacę. Lata, kiedy dochodzenie do umiejętności dawało pewność otrzymania wysokiego wynagrodzenia, skończyły się, rynek nie jest już spragniony ludzi dobrze wykształconych , ale posiadających osobowość , która zaowocują wysokimi zyskami dla firmy.Kreatywność , przebojowość to walory cenione przez prezesów firm, zatrudnienie dla takich młodych silnych psychicznie osób jest dostępne. Oczekiwania Polaków , co do wymiaru pensji za pracę rośnie , ludzie pragną osiągać wyższe dochody, bo ich aspiracje są wyższe , pragną więcej posiadać i zagwarantować swojej domownikom godne warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest ważne , bycie cenionym od przełożonych również , zgranie tych przesłanek z satysfakcjonującym pensją postrzegane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Wyjazd z kraju za pracą jest ciągle uważany, jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Zajęcie, dzięki której człowiek może zapewnić sobie i rodzinie dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

dejting sajt

Stanowiska takie jak menadżer, stwarzają możliwość uzyskania dużych pieniędzy, ale obowiązki takie łączą się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i przymusem sprostania z nowymi wyzwaniami. Traktowanie pracy , jako niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla pracownika ,  ale także dla przełożonego, nieprzynosząca zadowolenia praca to niezadowolony pracownik ,  który jest mniej wydajny , jest wiecznie wyczerpany i zdenerwowany.